مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

پاورپوینت سير تاريخي اخلاق پزشكي - 36اسلاید

پاورپوینت سير تاريخي اخلاق پزشكي - 36اسلاید

پاورپوینت سير تاريخي اخلاق پزشكي 

پاورپوینت سير تاريخي اخلاق پزشكي 

پاورپوینت سير تاريخي اخلاق پزشكي 

پاورپوینت سير تاريخي اخلاق پزشكي 

پاورپوینت سير تاريخي اخلاق پزشكي 

1- عهد عتيق، از هزاره سوم قبل از ميلاد تا قرن دوم ميلادي، در اين دوره ارتباط طبابت با امور مذهبي و ديني                     از اهميت بالايي برخوردار بوده است.دانشمنداني همچون سقراط ،افلاطون و بقراط در این دوره وده اند.

2- عهد جالينوس، قرن دوم تا پنجم يا ششم ميلادي، در اين دوره پزشكان براي كسب علم و دانش پزشكي         سفر هاي اكتشافي انجام مي دادند و موارد كشف شده را به نام خود ثبت مي كردند بطوريكه همين امر باعث ايجاد چالش هايي در آن زمان گرديد.

3-عهد اسلامي، از قرن ششم تا سيزدهم ميلادي، در اين دوران كسب علم پزشكي به همراه اعتقادات مذهبي گسترش يافت.

4-عهد رنسانس،قرن سيزده تا قرن نوزده ميلادي، در اين دوره اسلام و مسيحيت هر دو بخش عمده اي از جهان                را تحت پوشش داشتند. درد و دردمندي را رحمت مي دانستند.

5-دوره پنجم، قرن بيستم به سه بخش تقسيم مي شود:

الف-قبل از جنگ جهاني دوم

پاورپوینت سير تاريخي اخلاق پزشكي 

پاورپوینت سير تاريخي اخلاق پزشكي 

ب-بعد از جنگ جهاني دوم تا سال 1975

ج-تاپايان قرن بيستم، تفكرات منظم فلسفي در جهان دانش گسترش يافت و تثبيت شد. در اين دوران مباحث اخلاقي با مسائل پزشكي ارتباط نزديكتري پيدا كردند و دانشمندان نيز قائدتاً با اين مباحث رشد كردند.

پزشك بايد اطلاعات مربوط به بيماران خود را محرمانه تلقي نمايد. رازداري اساس اطمينان در ارتباط انسان است. اگر بيماران از محرمانه ماندن اطلاعات خود مطمئن نباشند، ممكن است اطلاعات شخصي خود را ارائه نكنند. اين مسئله باعث بازماندن پزشك از انجام اقدامات مؤثر يا ناكام ماندن در دنبال كردن اهداف خاص بهداشتي مي شود.
وظيفه پزشك براي رعايت استقلال بيمار در هنگام تصميم گيري نيز مي باشد، بيماران يا قيم آنها حق دارند در استفاده از اطلاعات مربوط نظارت داشته باشند. آنها حق دارند زمان و نحوه افشاء اطلاعات مربوط به خود را براي اعضاء خانواده، دوستان و ديگران مشخص كنند.
رازداري آنقدر اهميت دارد كه در سوگند نامه بقراط هم مطابق ذيل بدان تصريح و تأكيد شده است: ٌ آنچه را در ضمن انجام دادن حرفه خود و حتي خارج از آن درباره زندگي مردم خواهم ديد يا خواهم شنيد و نبايد فاش شود، به هيچ كس نخواهم گفت، زيرا از اين قبيل مطالب را بايد به گنجينه اسرار سپرد.وظيفه و تعهد در ماده 4 آيين نامه انتظامي پزشكان و ماده 648 قانون مجازات اسلامي اشاره شده است.
ويليام اوسلر مي گويد:

پاورپوینت سير تاريخي اخلاق پزشكي 

پاورپوینت سير تاريخي اخلاق پزشكي 

   پزشكي يك تعهد و ايثار است نه يك تجارت، پزشك اجازه ندارد خود را اسير درآمد يا كسب شهرتي كند كه به اهليت وي صدمه زند.پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
seyre-tarikhi-akhlagh-dar-pezeshki_2113877_8433.zip51.5k