مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

پاورپوینت جرم - 13 اسلاید

پاورپوینت جرم - 13 اسلاید

پاورپوینت جرم

پاورپوینت جرم

پاورپوینت جرم

پاورپوینت جرم

پاورپوینت جرم

در لغت:  جرم به معناي «گناه» آمده است.

در زبان قرآن: جرم، عبارتست از انجام دادن فعل يا گفتن قولي است كه خداوندآن را منع كرده است.

امام خميني: هر كس يكي از واجبات را ترك كند و يا يكي از محرمات را انجام دهد به امام (ع) يا نائب اوست وي را به كيفر تعزير برساند به شرطي كه فعل حرام از گناهان كبيره باشد.

علماي حقوق: الف) مكتب عدالت مطلق: جرم را «هر فعل مغاير اخلاق و عدالت» تعريف كرده است ب)گارو فالو يكي از بنيانگذاران دانش جرم شناسي: جرم عبارتست از تعرض به احساس اخلاقي بشر يعني «جريحه دار كردن آن بخش از حس اخلاقي كه احساسات بنيادي نوع خواهانه يعني شفقت و درستكاري را شامل مي‌شود.

پاورپوینت جرم

 

پاورپوینت جرم

 

جرم در قانون مجازات اسلامي: هر رفتاری اعم از فعل یا ترک فعل که در قانون برای آن مجازات تعیین شده است جرم محسوب می شود

 

 

عناصر تشكيل دهندۀ جرم

عنصر قانوني جرم: منظور از عنصر قانوني، اين است كه براي تشخيص اين كه آيا عملي يا ترك عملي جرم است يا خير؟ بايد بلافاصله به مرجع تشخيص جرائم يعني قانونگذار مراجعه كرد. پس عنصر قانوني حكايت دارد از اينكه هيچ عملي را هر چند زشت و ناپسند و مذموم باشد، نمي‌توان جرم دانست مگر آنكه قانونگذار آنرا جرم  شناخته باشد.

عنصر مادّي جرم: براي اينكه جرمي وجود خارجي پيدا كند پيدايش يك عنصر مادّي ضرورت دارد و شرط تحقق جرم آنست كه قصد سوء ارتكاب عمل خاصّي دست كم به مرحلۀ فعليّت برسد؛ بنابر اين قصد باطني زماني قابل مجازات است كه تظاهر خارجي آن به صورت عملي مغاير با اوامر و نواهي قانونگذار آشكار شود. و عامل دروني ذاتي از قبيل فكر و طرح و قصد تا زماني كه در همين مرحله بماند از تعقيب جزائي مصون مي‌مانند.

عنصر رواني جرم: براي تحقق جرم نقض اوامر و نواهي قانونگذار به تنهائي كافي نيست. فعل مجرمانه بايد نتيجه خواست و ارادۀ فاعل باشد به سخن ديگر، ميان فعل مادّي و حالات رواني فاعل بايد نسبتي موجود باشد تا بتوان مرتكب را مقصر شناخت ارتكاب جرم يا تظاهر نيت سوء است يا خطاي مجرم، مشروط بر اينكه فاعل جنين فعلي را بخواهد يا دست كم وقوع آن را احتمال دهد و به نقص اوامر و نواهي قانونگذار آگاه باشد.

آشنایی با چند اصطلاح :

تخلف اداری: عبارت است از ارتكاب اعمال و رفتار نادرست توسط مستخدم و عدم رعایت نظم و انضباط اداری كه منحصر به موارد مذكور در قانون رسیدگی به تخلفات اداری می باشد و به دو دستة قصور و تقصیر تقسیم می شود:

قصور: عبارت است از كوتاهی غیرعمدی در انجام وظایف اداری محوله

تقصیر: عبارت است از نقض عمدی قوانین و مقررات مربوطه

وظایف اداری: اموری است كه مستخدم ملزم به انجام یا رعایت آنها به موجب قوانین و مقررات و دستورات و الزامات شغلی یا شرح وظایف می باشد .

متهم: كارمندی است كه ارتكاب یك یا چند تخلف اداری از جانب اشخاص حقیقی یا حقوقی به او نسبت داده شده و پرونده وی درهیات رسیدگی به تخلفات اداری مطرح و در جریان بررسی و رسیدگی باشد .

متخلف: كارمندی است كه پروندة وی به لحاظ ارتكاب یك یا چند تخلف در هیأت رسیدگی به تخلفات قرارگرفته و تخلف یا تخلفات او توسط هیأت رسیدگی كننده احراز می گردد .

شاكی: شخص حقیقی یا حقوقی است كه ارتكاب تخلف یا تخلفاتی را به كارمند نسبت داده و موضوع راكتباً به هیأت یا دستگاه متبوع كارمند اعلام نموده باشد .

دلیل: عبارت از امری است كه متهم یا اعلام كنندة اتهام برای دفاع از خود یا اثبات تخلف به طور كتبی به آن استناد می نماید .

شاهد: شخص حقیقی است كه اظهارات یا گواهی وی برای اثبات یا رد اتهام یا كمك در رد یا اثبات آن ضرورت داشته باشد .

دفاعیه: عبارت است از دلایل و مداركی كه كارمند یا نمایندة او در مقام دفاع از خود یا رد اتهام یا اتهامات انتسابی كتباً به هیأت رسیدگی كننده ارائه می نماید .

آمادگی به خدمت: كارمندانی كه پروندة آنان به هیأت های رسیدگی ارجاع شده یا می شود را می توان به مدت سه ماه آماده به خدمات نمود .

متن فوق تنها قسمتی از پاورپوینت جرم است؛

برای دانلود کل پاورپوینت جرم از لینک زیر استفاده کنید:

 پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
taerife_jorm_2113420_1292.zip67.7k