مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

تحقیق آماده با موضوع سعدی عارف یا متشرع - 66صفحه وورد

تحقیق آماده با موضوع سعدی عارف یا متشرع - 66صفحه وورد

تحقیق آماده با موضوع سعدی عارف یا متشرع

تحقیق آماده با موضوع سعدی عارف یا متشرع

تحقیق آماده با موضوع سعدی عارف یا متشرع

تحقیق آماده با موضوع سعدی عارف یا متشرع

همواره با این سوال روبرو بوده­ایم که سعدی متفکری عارف است یا متشرعی سخنور؟

این سوال از آنجا ناشی می­شود که هر دو گرایش در سخن او به چشم می­خورد و نیز از دو آبشخور فکری که متقابل هم هستند تغذیه کرده است. اما تعلق خاطر او براساس- گلستان و بوستان- به کدام طرز فکر بیشتر متمایل است؟

نمونه­هایی که نشان می­دهد جاذبة عشق عرفانی هرگز نتوانسته از ساحت اندیشة سعدی دور بماند، کم نیست. آیا می­توان با وجود چنین شور و وجد که در ابیاتش موج می­زند، او را عاشق به شمار نیاورد و پنداشت که شائق به بهره­وری عشق روحانی نبوده است؟

سعدی عارف:

تحقیق آماده با موضوع سعدی عارف یا متشرع

 

آثار او خصوصاً مثنوی عارفانة بوستان، گلزاری­ست که عطر روحانی آن، انسان را به ملکوت می­برد. آیا می­توان اینچنین از عشق و اعجاز آن سخن گفت و رایحة آن را با مشام جان نبویید؟«حکایت پروانه و صدق محبت او» نماد و سنبل شور  و حال عارفان و عاشقان حقیقی­ست که از زبان سعدی نقل می­شود. گویند: «لذتی که از راه­ دل کسب می­شود خوشتر و قریتر از راه حواس است» (1) و بعید نیست که سعدی طعم عشق و لذت آن را در دل چشیده که این گونه پرسوز، بر زبان جاری ساخته استآنچه بیان شد بخشهایی است که سعدی را به عنوان یک عارف صوفی معرفی می­کند و در مقابل بخشهای دیگری از آثار او مشحون از توصیه به طاعات و عبادات و شناخت پروردگار است و «در این راه از شیوة قرآن کریم که کتاب آسمانی مسلمانان و حداعلی بلاغت و معرفت است، بهره­گیری کرده است و با توجه دادن مخاطبان به مظاهر شگفت هستی و آیات جهان آفرینش و هم با استعداد از فطرت خداپژوه انسانها که «فطره الله التی فطر الناس علیها» این رسالت ارزنده را ایفا کرده است»(3)

تحقیق آماده با موضوع سعدی عارف یا متشرع

 

در بررسی اندیشه­های سعدی گاه مخاطب با بیانی روبرو است که نشان می­دهد سعدی خود را به انسان فقیه متشرع نزدیک ساخته است.

سعدی متشرع:

با توجه به این که سعدی در خانوادة اهل دین و تقوا بزرگ شده است «همه قبیلة من عالمان دین بودند» (4) و از همان ابتدای کودکی طریقة جلب رضایت حق را آموخته است چنانکه نقل می­کند «طفلی بودم که بزرگی را پرسیدم از بلوغ گفت: در مسطور آمده [است] که سه نشان دارد..... اما در حقیقت یک نشان دارد و بس: آن که در بند رضای حق جل وعلا بیش از آن باشی که در بند حظ نفس خویش» (5) و از طرفی «مطالب موجود در گلستان و بوستان که نشان­دهنده توجه عمیق او به انسان و شناخت خداوند و مسألة خداپرستی می­باشد می­توان او را فردی متشرع و متدین دانست» (6)، که افکارش حول محور دین و شرع می­گردد و عقل و شرع او هرگز دین را به دنیا نمی­فروشد

متن فوق تنها قسمتی از تحقیق آماده با موضوع سعدی عارف یا متشرع است؛

برای دانلود کل تحقیق آماده با موضوع سعدی عارف یا متشرع از لینک زیر استفاده کنید:پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file17_2110988_3300.zip69.7k