مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

پاورپوینت مكاتب اطريشي و پساكينزي در اقتصاد - 44 اسلاید

پاورپوینت مكاتب اطريشي و پساكينزي در اقتصاد - 44 اسلاید

پاورپوینت مكاتب اطريشي و پساكينزي در اقتصاد 

پاورپوینت مكاتب اطريشي و پساكينزي در اقتصاد 

پاورپوینت مكاتب اطريشي و پساكينزي در اقتصاد 

پاورپوینت مكاتب اطريشي و پساكينزي در اقتصاد 

 

این فایل تایید کیفی شده، نیاز شما را کاملا رفع می کند و در زیر قسمتهایی از متن آن را مشاهده می کنید:

مكاتب اطريشي و پساكينزي دو جريان فكري اقتصاد كلان مي باشند كه خارج از تفكر اصلي بوده و معرف بخش عمده اي از 25 درصد از اقتصادداناني است كه با 75 درصد بدنه اصلي اقتصادداناني اختلاف عقيده دارند.

هر دو آنها , ملاحظات و انتقادهاي مشــابهي به جريان فكري حاكم بر اقتصاد كلان دارند. به عنوان مثال, هر دو مكاتب اطريشي و پساكينزي به طور جدي موارد ذيل را دنبال كرده‌انــــد: مصاديق و كاربرد ناآگاهي (جهلي كه نمي توان آن را از بين برد), خنثي نبودن پول كه توليد و مبادله را كاملاً تحت تاثير قرار مي دهد, و مسائل مربوط به تعديل در اقتصادي كه عدم اطمينان , زمان و پول نقش عمده اي در آن دارند. اين ملاحظات عموماً توسط اقتصاددانان طرفدار جريان اصلي ناديده گرفته مي‌شوند, بگونه اي كه مساله عدم اطمينان را به مسئله ريسك تقليل مي دهند, اقتصاد پولي را با مشخصه هاي اقتصاد نهاتري مطرح مي كنند و وضعيت هاي انتقالي و گذر را به عنوان شرايط تعادل در نظر مي‌گيرند.

پاورپوینت مكاتب اطريشي و پساكينزي در اقتصاد 

 

2ـ8ـ سنت پژوهش مكتب اطريشي

طي بيست سال گذشته مكتب اطريشي مورد اقبال عمده اي قرار گرفته است. اين امر بطور عمده به دليل تعهد و استواري ميزس Mises و هايك همراه با بازبيني و بسط عقايد به ارث رسيده توسط لاخمن Lachmann, روتباردRothbard , و كايرزنر Kirzner بوده است . افرادي چون منگرMenger , بوهم باورك Bohm-Bawerk و فون وايزر VonWieser در  پايه‌گذاري, تبيين و توسعه سنت پژوهش اوليه مكتب اطريشي در دوره معروف به انقلاب نهايي‌گراMarginalist Revolution و تبعات پس از آن نقش عمده اي داشتند.

پاورپوینت مكاتب اطريشي و پساكينزي در اقتصاد 

 

مكتب اطريشي بطور موقتي سرزندگي خود را در ارتباط با برخورد با دو سنت پژوهش عمده نئوكلاسيكي بدست آورد: (1) امكان محاسبات اقتصادي تحت شرايط سوسياليستي (برخورد با مكتب والراسي) و (2) ماهيت وطبيعت بحرانهاي اقتصادي (مقابله با مكتب مارشالي) . چنين به نظر مي آمد كه مكتب اطريشي در اين دو تقابل در اواخر دهه 1930 بازنده بوده است.

1ـ4ـ8ـ عدم خنثايي پول

از نظر طرفداران مكتب اطريشي نه تنها ميزان تغيير در عرضه پول بلكه نحوه و مسيري كه پول وارد سيستم اقتصاد شده و راه خود را در آن پيدا مي كند, متغيرهاي حقيقي و نتايج بازار را تحت تاثير قرار مي دهد. ميزس (1990) اشاره كرده است:

"مقدار اضافي پول در وهله اول به جيب تمامي افراد راه پيدا نمي كند, آن افرادي نيز كه در ابتدا منتفع شده اند به يك ميزان نبوده است و افرادي هم كه به يك ميزان پول اضافي به دستشان رسيده است رفتار و عملكرد يكساني ندارند".

 ميزس قائل به اين است كه نه تنها كالاهاي مختلف با تزريق پول در اقتصاد به يك ميزان تحت تاثير قرار نمي گيرند, بلكه كاهش ارزش هاي متوالي , توزيع درآمد و ثروت را هم تغيير مي دهد. پيروان مكتب اطريشي بر اين نظر تاكيد مي كنند كه با وجوديكه عوامل پولي سبب بروز ادوار اقتصادي مي‌شوند اما اين پديده هاي حقيقي هستند كه آن را نهادينه مي كنند.

متن فوق تنها سه اسلاید از پاورپوینت مكاتب اطريشي و پساكينزي در اقتصاد  است؛

برای دانلود کل پاورپوینت مكاتب اطريشي و پساكينزي در اقتصاد  از لینک زیر استفاده کنید:پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file929_2098862_4050.zip107.7k