مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

پاورپوینت دقیق معماری اسلامی - 15 اسلاید

پاورپوینت دقیق معماری اسلامی - 15 اسلاید

پاورپوینت دقیق معماری اسلامی

پاورپوینت دقیق معماری اسلامی

پاورپوینت دقیق معماری اسلامی

پاورپوینت دقیق معماری اسلامی

پاورپوینت دقیق معماری اسلامی

پاورپوینت دقیق معماری اسلامی

http://japan.sellfile.ir/

 

این فایل تایید کیفی شده، نیاز شما را کاملا رفع می کند و در زیر قسمتهایی از متن آن را مشاهده می کنید:

 

 

معماری مساجد اشکال گوناگونی دارد.این واقعیتی است که بسیاری از محققان هنر اسلامی آن ر مؤید این مدعا قرار داده اند که که معماری اسلامی صرفا نتیجۀ حوادث و پیامد های تاریخی است اما چه در مساجد کلاسیک گنبد دار که در آن ،مرکز گنبد ،رمز ذات واحد و در سطحی فروتر رمز روح است و دیوار هشت وجهی آن که گنبد بر آن تکیه می زند ، رمز نظم آسمانی و پایه های چهار وجهی آن رمز زمین یا جهان خاکی است، و چه در اولین مساجدی که در آن تمام عناصر عالم معنوی روحانی اسلام به صورت بصری تمثل یافته است ، رابطه ای درونی میان معماری اسلامی و جهان شناسی و فرشته شناسی اسلامی به چشم می خورد .
علاوه بر این سرشت ریاضی وار هنر اسلامی مستقیماًاز سرشت معنویت اسلامی سرچشمه می گیرد ، سرشتی که با تجربۀ هارمونی و حقیقت امثالی ، که جلوه ی ذات واحد است و علی رغم تغییر همیشگی الگو ها و نقش های جهان فانی که همواره ثابت می ماند ، پیوند نزدیکی دارد . همواره چیزی از وضوح و کمال دانه های برف و زیبایی گل ها با شکل هندسی شان در باغ بهشت اسلامی حضور دارد که اگر در هنر و معماری اسلامی تجلی یابد پژواک نوایی از آن باغ است و جان را برای تجربه ی آن (فردوس ) که در قرآن به مؤمنان وعده داده شده است آماده می کند .
در بحث از ریاضیات ،جای آن هست که به شرح نکته ای بپردازیم که بیشتر دانشجویان معماری اسلامی از آن غفلت کرده اند .سطوح غالب ساختمان هایی که می توان صفت معماری قدسی را بر آن ها اطلاق کرد ،ازجمله مساجد و بقعه های اولیاءخدا ، غالبا با نقش ها ی بسیار ظریف هندسی پوشیده است .مقصود از خلق چنین نقش ها ی هندسی پیچیده بر دیوار ها ی مساجد بقعه ها چیست ؟این نقش ها سوای جلب توجه بیننده به سوی (مرکز )که همه جا هست و هیچ جا نیست ،گره های جان و اجتناب از ذهن گرایی معنی دیگری هم دارندکه قابل توجه است .

متن بالا تنها سه اسلاید از پاورپوینت دقیق معماری اسلامی است

برای دانلود کل پاورپوینت دقیق معماری اسلامی از لینک زیر استفاده کنید:پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file8_2035719_8705.zip6.4 MB