مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

دانلود مقاله درباره ترتيب نماز

 

 

 

 

 

 

این فایل تایید کیفی شده، نیاز شما را کاملا رفع می کند و در زیر قسمتهایی از متن آن را مشاهده می کنید:

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 6 صفحه


 قسمتی از متن .doc : 

 

‏2

‏«‏ترتیب نماز‏»

‏الف ـ نماز و جهت گيري(قبله)

‏نمازگزار بايد روبه قبله بايستد، هر شبانه روز بايد جهت و خطّ خودش را روشن كند، قبله او بايد ساده و پاك باشد، قبله و جهت او را بايد خداوند تعيين كند نه خودش و نه طاغوت ها، هر مكان و جهتي ارزش قبله شدن ندارد، قبله رمز شناسايي مسلين از ديگران است از اين جهت به مسلمين «اهل قبله» مي گويند، مسلمانان با هر سليقه و تفكر و از هر نسل و نژادي، بايد جهت واحدي داشته باشند. اگر مال و مقام هر لحظه دل ما را به سويي مي كشد، هنگام نماز بايد دل از همه بكنيم و جهت واحدي داشته باشند. اگر مال ومقام هر لحظه دل ما را به سويي مي كشد، هنگام نماز بايد دل از همه بكنيم وجهت و خط خود را مشخص كنيم. كسي كه جسم خود را رو به خانه خدا كند آمادگي آنزا پيدا مي كند كه قلب و روح خود را متوجه صاحب خانه كند. قبله ما كعبه است، اولين زميني كه براي مردم و عبادت نباشد. خانه اي كه همه انبياء دورش طواف كرده اند، خانه اي كه ابراهيم پايه هايش را بالا برده و اسماعيل در كنارش به كارگري پرداخته است، خانه اي كه براي همه مردم و براي هميشه بايد درب هايش باز باشد و هيچ كسي به هيچ كس در آنجا حق تعرض ندارد و براي همه مقدس و از ملك هر كس آزاد است.

‏ب ـ وضو

‏وضو كليد نماز و نماز كليد بهشت است. براي عبادت خداوند مهربان و بجا آوردن نماز، خود را پاكيزه كرده و وضو مي گيريم، يعني به دستوري كه گفته مي شود دست و صورت خود را مي شوييم و باچهره اي شاداب، آماده نماز مي شويم. امام رضا(ع)فرمود: «آنكه به عبادت خداي بزرگ ميايستد،بايد خود را از آلودگي ها پاك كند، از سستي و بي حالي دور باشد، و با وضو، خود را براي سخن گفتن با خداي توانا پاك و آماده سازد»وضو، سبب پاكيزگي بدن و صفاي روان آدمي است. در برخي موارد هم بايد «غسل» كنيم، يعني تمام بدن را بشوييم و هرگاه نتوانيم وضو بگيريم يا غسل كنيم بايد به جاي آن، عمل ديگري به نام «تيمم» انجام دهيم كه صحيح مي باشد.

‏2

‏ج ـ اذان و اقامه

‏اذان، شعار توحيدي مسلمانان است. سرودي زيبا، موزون و كوتاه كه خداپرستان با شنيدن آن خود را براي راز و نياز با خدا آماده مي كنند. اذان، سرودي كه با الله شروع و با الله خاتمه مي يابد. اذان، به همه اعلام يم كند كه وقت نماز فرا رسيده است و مستحب است قبل از نماز اذان بگوييم. بعد از اذان خوب است اقامه بگوييم تا با گفتن اين ذكرهاي نوراني براي ملاقات با خدا آماده شويم. اقامه با اذان بسيار شبيه است و اختلاف اندكي دارد.

‏دـ مسجد

‏بهترين مكاني را كه اسلام براي نماز انتخاب و پيشنهاد كرده است تا همه مسلمانان از پير وجوان كوچك وبزرگ، مرد و زن، فقير و غني، ضعيف و قوي در آن گردهم آيند و خداي بزرگ را پرستش كنند مسجد است. در روايات آمده است: «نماز در مسجد حتي اگر بتنهايي باشد، از نماز جماعت در خانه بهتر است» و نشستن در مسجد به انتظار نماز عبادت است. انسان هاي با ايمان به مسجد مي روند تا با آفريدگار مهربان خود به گفتگو و راز و نياز بنشينند و از حال هم با خبر شوند و مشكلات يكديگر را برطرف كنند تا صفا، صميميت، همدلي و همبستگي آنان بيشتر و بيشتر شود پس «مسجد» مكان مقدسي است و احترام آن بر همه واجب: يعني هر نوع بي احترامي به مسجد يا نجس كردن زمين ، فرش، بام و ديوار آن حرام است و هركس بفهمد كه جايي از مسجد نجس شده است بايد بي درنگ نجاست را از بين برده و آن مكان را پاك كند.

‏چه بپوشیم؟

‏3

‏لباسی را که انسان می‏خواهد بپوشد، چه در نماز و چه در غیر نماز، دارای شرایطی است که رعایت کردن آنها موجب خشنودی پروردگار متعال و سعادت ابدی است و چون بعضی از ‏شرایط لباس در غیر حال نماز با حال نماز فرق دارند ما مطالب مربوط به هر کدام را جدای از هم نقل می‏نماییم.

‏شرایط لباس در غیر حال نماز

‏اگر انسان بخواهد در غیر حال نماز لباس بپوشد، باید لباس او دارای شرایطی باشد که ذیلا بدانها اشاره می‏شود:

‏1- غصبی نباشد:بنابراین اگر لباسی را بخرد و پولش را ندهد یا بنا نداشته باشد بدهد -ولوبه آن شخص قول داده باشد و یا با عین پولی که خمس به آن تعلق گرفته است، بخرد و یا در هنگام خریدن تصمیم داشته باشد از آن پول بدهد، در تمام این موارد چنین لباسی غصبی است و یا حکم لباس غصبی را دارد.

‏عروة‏الوثقی، شرائط لباس المصلی، مساله 8، 9.

‏2- بنابر احتیاط واجب، نباید مرد لباس زنانه و زن لباس مردانه بپوشد.

‏یادآوری

‏1- زن باید در حال نماز، گردن خود را بپوشاند و همچنین بنا بر احتیاط واجب، باید آن مقداری که بعد از بستن روسری بر سر، از زیر گلو و چانه دیده می شود، بپوشاند.

‏عروة‏الوثقی، فی الستر والساتر، مساله 6.

‏2- در واجب بودن پوشش و شرط بودنش برای صحت نماز، فرقی بین نمازهای واجب و مستحب نیست، بلکه در توابع نماز هم واجب است مانند قضای اجزای فراموش شده نماز و بنابر احتیاط واجب در سجده سهو; بلی در نماز میت و سجده واجب قرآن و سجده شکر واجب نیست.پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
6D656434050912_1656723_7143.zip10.1k